Pacjent z ciężkim uszkodzeniem rdzenia kręgowego w wyniku poważnego upadku został przyjęty w ubiegłym tygodniu do szpitala w Essen. Jednakże, ponieważ rodzina pacjenta mieszka w Hamburgu, dział pogotowia lotniczego firmy Deutsche-Privatjet zorganizował cały transport chorego z Essen do Hamburga.
Ze względu na krótką odległości nasi dyspozytorzy zdecydowali się na zastosowanie niskonakładowej Piper Cheyenne IIIA w konfiguracji karetki lotniczej. Oprócz lekarza, na pokładzie pacjentowi podczas transportu towarzyszyła również jego córka. Ponieważ stan zdrowia pacjenta tuż przed transportem uległ krytycznej zmianie, podczas transportu samolotem sanitarnym w konfiguracji intensywnej opieki medycznej wykorzystano również specjalnie wyposażone karetki do transportu naziemnego. W ścisłej współpracy z prowadzącymi lekarzami nasi specjaliści przedysponowali w krótkim czasie cały transport, aby umożliwić przeniesienie 

Zapraszamy do kontaktu

Nasi doświadczeni pracownicy są do Państwa dyspozycji codziennie przez 24 godziny na dobę i chętnie służą poradą. Zapraszamy do kontaktu w każdej chwili. Najłatwiej skontaktować się z nami:

Wracam