Transport sanitarny w pozycji leżącej w samolocie liniowym jest przy dużych dystansach niedrogą alternatywą do odrzutowca powietrznego pogotowia ratunkowego. Taki lot ratunkowy odbywa się na leżąco oraz pod stałym nadzorem specjalnie wyszkolonego lekarza lotniczego, który stale monitoruje pacjenta, zapewnia on pacjentowi i wszystkim osobom towarzyszącym maksymalne bezpieczeństwo, a lot odbywa się po niższych kosztach. W celu zapewnienia prywatności pacjenta w trakcie lotu, obszar ze specjalnym łóżkiem dla pacjenta jest oddzielony od reszty pokładu specjalną zasłoną.

W odległym o około 8000 km Pekinie, stolicy Chin, przeprowadziliśmy kilka dni temu odpowiedni transport sanitarny w pozycji leżącej. Stan chorej na raka pacjentka z Chin została ustabilizowany po długim leczeniu szpitalnym. W kontekście odpowiedniego leczenia długoterminowego, które ma maksymalnie zmniejszyć prawdopodobieństwo nawrotów, rodzina zdecydowała się na dalsze leczenie w Niemczech, gdzie standard medycyny jest bardzo wysoki. Krótko po otrzymaniu zapytania o transport, zleciliśmy sprawdzenie stanu pacjentki na zdatność do transportu. Ponieważ był to pozaeuropejski powrót do kraju, zajęliśmy się także bardzo szybką organizacją wizy strefy Schengen dla obywatelki Chin i jej osoby towarzyszącej. Sprawnie działające postępowanie o wizę w trybie przyspieszonym również w tym przypadku doprowadziło do szybkiego wydania pozwolenia na pobyt. Niedługo później pacjentka wraz z osobą towarzyszącą odbyła lot samolotem linii lotniczych Lufthansa typu Airbus A380 z międzynarodowego lotniska w Pekinie do Frankfurtu. Na lotnisku oczekiwała na nich podstawiona przez nas karetka pogotowia ratunkowego, która bezpiecznie i troskliwie przewiozła pacjentkę do kliniki.

Po locie niezwykle zadowoleni krewni pacjentki podziękowali ponownie za wszechogarniającą usługę i nieskomplikowaną organizację transferu za granicę.

Zapraszamy do kontaktu

Nasi doświadczeni pracownicy są do Państwa dyspozycji codziennie przez 24 godziny na dobę i chętnie służą poradą. Zapraszamy do kontaktu w każdej chwili. Najłatwiej skontaktować się z nami:

Wracam