Prisztina jest stolicą Kosowa i jednocześnie obszarowo największym i najbardziej zaludnionym miastem w tym małym kraju. Opieka zdrowotna w Kosowie w ostatnich latach uległa drobnej poprawie, jednak pacjenci nadal nie otrzymują tam opieki porównywalnej do wysokich standardów opieki medycznej w Niemczech. Dla pacjentów leczących się w Kosowie w rachubę wchodzi dlatego tylko szybka i bezpieczna repatriacja ambulansem lotniczego pogotowia ratunkowego.

W ostatni weekend nasz zespół otrzymał zapytanie o realizację takiego transportu pacjenta z Prisztiny do Hamburga. Niespełna kilka godzin po wpłynięciu zapytania o transport, zleciliśmy sprawdzenie stanu pacjenta na zdatność do transportu, które wypadło pozytywnie. Ta rutynowa i bezpłatna kontrola pozwala naszym przez nas zaangażowanym lekarzom przygotowanie najlepszego sprzętu medycznego dostosowanego do potrzeb pacjenta, dzięki czemu zapewniamy optymalne przeniesienie pacjenta. Koordynując ponownie karetkę pogotowia ratunkowego z lekarzem zapewniliśmy transport szanujący zdrowie pacjenta. Po około trzy godzinnym locie do międzynarodowego lotniska w Hamburgu, a następnie przeniesieniu pacjenta do specjalistycznej kliniki, wyraźnie zadowoleni krewni chorego podziękowali nam osobiście za sprawny przebieg transportu.

Zapraszamy do kontaktu

Nasi doświadczeni pracownicy są do Państwa dyspozycji codziennie przez 24 godziny na dobę i chętnie służą poradą. Zapraszamy do kontaktu w każdej chwili. Najłatwiej skontaktować się z nami:

Wracam