Czas czytania: 2 minut

Zacząć jeszcze raz wszystko od nowa i zostawić za sobą stare życie: to marzenie wielu emigrantów. Niezależnie od powodów emigracji: świetna, nowa praca zagranicą, wielka miłość, czy bardziej łagodny klimat, wyjazd zagranicę na stałe kojarzy się początkowo z ogromnym wysiłkiem organizacyjnym i dużym stresem. Jeżeli zdecydują się Państwo na wynajęcie prywatnego odrzutowca na przeprowadzkę do nowego miejsca pobytu, można faktycznie zaoszczędzić sobie wiele stresu, a do tego delektować się lotem i przeprowadzką. 

Elastyczność prywatnego samolotu 

Prywatny odrzutowiec gwarantuje największą elastyczność w planowaniu przeprowadzki na stałe, jaka jest tylko możliwa. Mamy swobodę wyboru lotniska wylotu i przylotu, a dodatkowo możemy skorzystać nie tylko z głównych lotnisk międzynarodowych, lecz również z małych lotnisk w pobliżu. Dzięki temu zaoszczędzimy wiele czasu na długich podróżach samochodem i pociągiem, aby dostać się na lotnisko i do nowego domu. Oprócz tego prywatny odrzutowiec zamienia każdą trasę lotu w bezpośrednie połączenie. Przesiadki, które są czasochłonne i stresujące nie będą już konieczne, nawet w przypadku egzotycznych celów podróży. 

Jednak nie tylko pod kątem przestrzeni, ale także czasu można zaznać pełnej elastyczności: data i godzina lotu zależą tylko i wyłącznie od życzenia klienta, a nie od rozkładów lotów linii lotniczych. A jeżeli zdarzy się, że przekaz poprzedniego mieszkania lub pożegnanie z bliskimi trwa dłużej niż zostało to zaplanowane, nie stanowi to żadnego problemu. Wówczas wystarczy do nas zadzwonić, a prywatny odrzutowiec będzie czekał na pasażerów w odpowiednim momencie

Komfortowe podróżowanie na pokładzie prywatnego odrzutowca 

W przeciwieństwie do małej ilości przestrzeni i często gorączkowej atmosfery na pokładzie samolotu pasażerskiego, w prywatnym samolocie można zapomnieć o całym stresie, przynajmniej na czas lotu. Na pasażerów czekają wygodne fotele z dużą ilością miejsca na nogi, a większość z nich można ustawić także w pozycji leżącej. Ponadto w samolocie rejsowym pasażerowie częstowani są gotowymi posiłkami w plastikowych opakowaniach, natomiast w prywatnym odrzutowcu pasażerom serwowany jest wyśmienity catering, który jest przygotowywany bezpośrednio przed lotem zgodnie z życzeniami klienta.  

Mając na uwadze dalekie przeloty, wiele prywatnych odrzutowców może latać również w konfiguracji nocnej, co oznacza, że na pasażera czeka świeżo pościelone łóżko. Do celu docieramy wówczas wypoczęci i zrelaksowani, aby z pełną energią rozpocząć nowy etap swojego życia

Emigracja ze zwierzętami 

Przeprowadzka zagranicę na stałe dotyczy nie tylko ludzi, ale także zwierząt domowych. Oczywiście jest ważne, aby zwierzęta podróżowały wygodnie razem ze swoimi właścicielami. Niestety rzeczywistość w samolotach rejsowych wygląda inaczej. Zwierzęta są zwykle umieszczane w pomieszczeniu bagażowym w ciasnej skrzyni transportowej. W tych nieznanych i niewygodnych okolicznościach muszą siedzieć godzinami bez opiekunów, często także bez jedzenia i świeżej wody. 

Natomiast na pokładzie prywatnego samolotu zwierzęta domowe podróżują tak samo komfortowo jak ich właściciele. A zatem otrzymują swoje własne miejsce w kabinie pasażerskiej, cieszą się swobodą ruchów i w każdej chwili mogą dostać ulubione jedzenie oraz świeżą wodę. Pozostawienie swojego znanego środowiska jest już mocno stresujące dla wielu zwierząt. W prywatnym odrzutowcu właściciele zwierząt mogą być pewni, że ich pupile nie doznają żadnego dodatkowego obciążania. 

Prywatne odrzutowce i bagaż 

Oczywiście osoby emigrujące na stałe nie podróżują z lekkim bagażem. Nawet, jeżeli większość rzeczy jest przewożona oddzielnie w kontenerach, trzeba mieć przy sobie wystarczającą ilość bagażu, aby bez problemu przetrwać pierwsze dni i tygodnie w nowym miejscu zamieszkania. Rejsowym liniom lotniczym często brakuje w tej kwestii elastyczności, a każdy dodatkowy kilogram nadbagażu jest obciążony znaczną opłatą.  

Również w tym zakresie prywatny odrzutowiec oferuje więcej elastyczności: przestrzeń w pomieszczeniu bagażowym jest ograniczona, dlatego sytuacji może być problematyczna, gdy samolot ma pełne obłożenie. Jednak w przypadku przeprowadzki na stałe zagranicę jest to rzadka sytuacja, dlatego pasażerowie mają do dyspozycji zazwyczaj dodatkowe miejsce na bagaż – i to bez dodatkowych opłat. 

Deutsche-Privatjet jest do Państwa dyspozycji 

Firma Deutsche-Privatjet organizuje od wielu lat prywatne loty – w tym oczywiście loty w jedną stronę dla emigrantów. Rozumiemy doskonale, ile stresu oznacza taka zmiana związana z przeniesieniem centrum swojego życia do innego kraju. Dlatego zależy nam na tym, aby odciążyć naszych klientów, jak to tylko możliwe, podczas przygotowań do wyjazdu. Zajmujemy się zatem kompletną organizację podróży, w tym transferem taksówką na lotnisko lub limuzyną na życzenie. Zadbamy naturalnie także o zaplanowanie lotu oraz uzyskanie wszelkich zezwoleń na przelot i lądowanie. Jeżeli tylko pojawią się jakieś specjalne życzenia dotyczące prywatnego lotu, spełnimy je z przyjemnością. W ten oto sposób nasi klienci mogą odetchnąć i skoncentrować się na innych ważnych elementach, których podczas przeprowadzki zagranicę nie brakuje – zaś planowanie podróży jest w najlepszych rękach.  

A co z kontenerem bagażowym? Na życzenie również możemy się tym zająć  

Większość emigrantów załadowuje swój dobytek do kontenera, który jest następnie transportowany do nowego domu. Z reguły kontener przewożony jest statkiem na zaplanowanej trasie – zwłaszcza podczas podróży na dalekie odległości lub podczas przeprowadzki na inny kontynent. Jednak fracht morski jest stosunkowo wolny, zaś z dala od regionów przybrzeżnych dodatkowo niepraktyczny, ponieważ potrzebny jest potem jeszcze dłuższy transport lądowy. 

Przetransportowanie swojego dobytku jest znacznie szybsze i łatwiejsze, jeżeli zdecydujemy się na wynajęcie samolotu towarowego, który przewiezie kontener towarowy do miejsca przeznaczenia. Transport odbywa się oczywiście tak samo ostrożnie i delikatnie jak w każdym innym przypadku. Samolot transportowy, podobnie jak prywatny odrzutowiec, może wylądować na pobliskim lotnisku, co pozwala na ograniczenie do minimum transportu naziemnego. Dzięki przyspieszeniu całego procesu, nowy etap życia może rozpocząć się znacznie szybciej, bez konieczności szukania tymczasowych rozwiązań przez wiele tygodni. Na życzenie zorganizujemy dla Państwa także transport towarowy i zadbamy o sprawny przebieg całego procesu.   

Zapraszamy do kontaktu

Nasi doświadczeni pracownicy są do Państwa dyspozycji codziennie przez 24 godziny na dobę i chętnie służą poradą. Zapraszamy do kontaktu w każdej chwili. Najłatwiej skontaktować się z nami:

Wracam