Wielu właścicieli psów nie chce rezygnować z towarzystwa swojego ukochanego czworonożnego przyjaciela, również podczas podróży. Podróżując liniowym samolotem pasażerskim, na trasach o dalekim zasięgu może to jednak prowadzić do problemów: wprawdzie prawie każda linia lotnicza zezwala na podróż psa asystującego na pokładzie samolotu w kabinie, jednak poza tym wyjątkiem, psy są zwykle umieszczane w luku bagażowym.

Tam zwierzę musi odbyć długą podróż w boksie transportowym - bez możliwości wyjścia oraz bez możliwości załatwienia swojego „interesu” poza boksem podróżnym. Nieznana sytuacja, brak kontaktu z opiekunami oraz niewygodne warunki w zimnym i ciemnym pomieszczeniu sprawiają, że każdy lot liniowy staje się dla wielu psów stresującym i obciążającym doświadczeniem. Również właściciel zwierzęcia jest cały czas myślami przy swoim czworonożnym ulubieńcu, dlatego nie może się zrelaksować i cieszyć się lotem.

Latanie z psem: w prywatnym odrzutowcu nie stanowi problemu

Aby uniknąć sytuacji opisanej powyżej, wielu właścicieli psów woli wybrać prywatny odrzutowiec. Na pokładzie odrzutowca pies i jego właściciel mogą razem podróżować w kabinie pasażerskiej. Oczywiście zwierzę nie musi pozostawać w ciasnym boksie transportowym: podczas lotu ma on taką samą swobodę ruchów, jak pozostali pasażerowie. Według życzenia, zapewniamy również catering dla psa oraz jego właściciela. Podróżowanie może dzięki temu przebiegać w przyjemnej atmosferze z perspektywy wszystkich zainteresowanych, a ludzie i zwierzęta będą czuć się komfortowo przez cały czas podróży.

Poza tym odprawa w GAT (General Aviation Terminal) przebiega w sposób łagodny i bezstresowy dla wszystkich zaangażowanych uczestników. Tutaj wszystko odbywa się znacznie spokojniej niż na rozgorączkowanych terminalach regularnych linii lotniczych, na których często nie brakuje długich kolejek. Z tego powodu również psy, jako zwierzęta wrażliwe na hałas i tłumy ludzi, mogą rozpocząć lot bez niepotrzebnego stresu. I oczywiście pasażerowie cieszą się swobodną atmosferą na terminalu GAT.

Wymagane formalności dla psów na wyjazdy zagraniczne

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, muszą posiadać ważne dokumenty podróżne. Niezwykle istotne jest, aby właściciele psów znacznie wcześniej sprawdzili informacje dotyczące wymogów zezwalających na wjazd dla psów do danego kraju: konkretne wymagania dotyczące wjazdu różnią się w zależności od kraju, dlatego konieczny jest stosowny okres przygotowań, który pozwoli zebrać i dostarczyć brakujące dokumenty we właściwym czasie.

Regularnie organizujemy prywatne loty dla pasażerów z psem, dlatego doskonale znamy wymagane procedury i formalności związane z podróżowaniem zwierząt domowych drogą lotniczą. Chętnie pomożemy Państwu w pokonaniu wszystkich biurokratycznych przeszkód, aby mogli Państwo skoncentrować się wyłącznie na przyjemnych aspektach swojej podróży.

Wynajem prywatnego odrzutowca na podróż z psem: ile to kosztuje?

Fakt podróżowania ze swoim psem podczas prywatnego lotu, co do zasady nie ma wpływu na cenę. Jedynie w przypadku podróży z kilkoma dużymi zwierzętami jest prawdopodobne, że pojawią się dodatkowe koszty: może bowiem okazać się, że potrzebny jest większy samolot, aby pomieścić nie tylko osoby podróżujące, ale także wszystkie psy.
Zasadniczo cena wynajmu prywatnego odrzutowca zależy przede wszystkim od kombinacji trasy lotu i rodzaju samolotu. Krótsze trasy oraz loty mniejszymi samolotami są oczywiście tańsze w realizacji niż loty transatlantyckie, które realizowane są dużymi prywatnymi odrzutowcami.

Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy Państwa niezwodnym i doświadczonym partnerem, jeżeli chcą Państwo wynająć prywatny odrzutowiec dla siebie i swojego psa. Chętnie służymy poradą i jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie przez 24 godziny na dobę. Zapraszamy do kontaktu:

Wracam