Aby zaspokoić Państwa indywidualne wymagania, posiadamy duży wybór różnego rodzaju samolotów: od małych samolotów turbośmigłowych przez odrzutowce średniej wielkości po duże samoloty kategorii VIP. W zależności od potrzeb naszych klientów: krótka wycieczka do miasta, weekend golfowy, spotkanie biznesowe czy długo wyczekiwana podróż na drugi koniec świata: znajdziemy najbardziej odpowiedni prywatny odrzutowiec, aby spełnić Państwa życzenie.

Wybór pasującego modelu, zaleczy od kilku czynników, m.in. od liczby pasażerów, osobistych wymagań w zakresie wyposażenia i komfortu oraz od trasy lotu, a zatem od zasięgu, który pokona prywatny odrzutowiec: zasięg lotu określa maksymalny dystans, jaki samolot może pokonać bez międzylądowania na tankowanie.

Light Jets – idealny wybór na lot bliskiego zasięgu

Mniejsze odrzutowce, jak np. lekkie odrzutowce (light jets) mają mniejszy zasięg lotu i dlatego sprawdzają się idealnie podczas lotów na krótsze odległości. Ponadto lekkie odrzutowce (light jets) to prywatne odrzutowce, którymi może sterować tylko jeden pilot. Te modele samolotów są znacznie tańsze niż większe odrzutowce średniej wielkości. Na pokładzie light jeta może podróżować na miejscach siedzących w komfortowych warunkach maksymalnie 8 pasażerów.

Wielu naszych klientów wynajmuje lekkie odrzutowce, aby dotrzeć na spotkania biznesowe. Na przykład Cessna Citation 525 CJ1 jest bardzo popularnym modelem, który jest wykorzystywany podczas podróży służbowych. Ten samolot pokonuje trasy o zasięgu 2400 km, dlatego jest idealny do lotów krajowych. Niemniej jednak ten prywatny odrzutowiec amerykańskiego producenta samolotów stanowi również dobry wybór, jeśli chodzi o międzynarodowe loty krótkodystansowe.

Maszyny o dalekim zasięgu na loty długodystansowe

Modele z kategorii Global Cabin sprawdzają się podczas lotów transatlantyckich. Te prywatne odrzutowce latają na trasach o większym zasięgu. Jest to ważne, aby możliwe było pokonywanie dalekich odległości bez międzylądowania na tankowanie. Odpowiednie modele, które znakomicie sprawdzają się w tej kategorii, to na przykład samoloty ze znanej serii Gulfstream lub serii Learjet.

Gulfstream G550 jest niezawodny szczególnie podczas lotów długodystansowych: maszyna jest jednym z prekursorów wśród odrzutowców dalekiego zasięgu. Ten model znajdował się w grupie pierwszych prywatnych odrzutowców w kategorii lotów ultra-długodystansowych: w chwili dopuszczenia do użytku był to prywatny odrzutowiec o największym zasięgu – 12500 km. Maszyna z serii Gulfstream może lecieć przez ponad 14 godzin, co oznacza, że trasy interkontynentalne są pokonywane łatwo oraz bez międzylądowania.

Wynajem prywatnego odrzutowca: jakie są koszty?

Wysokość kosztów czarteru prywatnego odrzutowca zależy od odległości między miejscem wylotu a celem podróży: ten czynnik decyduje o tym, czy potrzebny jest prywatny odrzutowiec o krótkim, czy o dalekim zasięgu. Oprócz tego kluczowego wskaźnika, przy kalkulacji ceny uwzględniane są także liczba pasażerów oraz termin podróży (krótki termin czy odległy w czasie).

W celu wybrania odpowiedniego modelu dla własnych, indywidualnych potrzeb, ważna jest osobista rozmowa z jednym z naszych ekspertów. Już po odbyciu pierwszej rozmowy nasz doświadczony zespół może zaproponować Państwu odpowiedni model prywatnego odrzutowca, a także, jeżeli tylko będzie takie życzenie, przygotuje Państwu niewiążącą ofertę.

Zapraszamy do kontaktu

Nasi doświadczeni pracownicy są do Państwa dyspozycji codziennie przez 24 godziny na dobę i chętnie służą poradą. Zapraszamy do kontaktu w każdej chwili. Najłatwiej skontaktować się z nami:

Wracam