+++ Koronawirus: Prywatne odrzutowce są nadal dostępne na całym świecie +++

NIEZAWODNE CZARTERY SAMOLOTÓW TOWAROWYCH Z DEUTSCHE-PRIVATJET POLSKA

Czas czytania: 6 minut

Ekspresowy transport towarowy

Nic nie dorównuje prędkości transportu lotniczego, dlatego ekspresowe przewozy towarowe to jeden z najważniejszych obszarów, w którym wykorzystywane są samoloty i helikoptery transportowe. Zwłaszcza firmy, które organizują swoje łańcuchy dostaw zgodnie z zasadą just-in-time, aby dotrzymywać terminów, zapobiegać przestojom linii produkcyjnych i unikać wysokich kar umownych potrzebują ekspresowych transportów. Oferując szybki i pilny transport samolotami, pomogliśmy wielu dostawcom z przemysłu motoryzacyjnego oraz firmom z branży chemicznej w dotrzymaniu terminów dostaw.

Z chęcią zorganizujemy dla Państwa ekspresowy transport samolotami. Aby nie tracić niepotrzebnie czasu, bezpośrednio po otrzymaniu zapytania, rozpoczynamy organizację całego procesu. Dzięki sprawnemu działaniu z naszej strony, Państwa transport może ruszyć w bardzo krótkim czasie, a pilny ładunek dotrze do celu w możliwie najszybszym terminie. 

Więcej o organizacji ekspresowego transportu towarowego mogą Państwo przeczytać tutaj.

Wybór środka transportu w zależności od potrzeb

Transporty towarowe są stosowane w wielu branżach i dla odmiennych celów, a zatem w zależności od sytuacji najkorzystniejsze mogą być różne środki transportu. Wykorzystywane są różnego rodzaju specjalistyczne samoloty transportowe, prywatne odrzutowce lub helikoptery transportowe. Dodatkowo istnieje możliwość przewozu ładunku przez kurierów, którzy lecą na pokładzie samolotu pasażerskiego wraz z przesyłką. Poniżej przedstawiamy zalety i wady wszystkich wariantów.

SAMOLOT TRANSPORTOWY

Specjalistyczne samoloty transportowe są szeroko rozpowszechnione w lotnictwie cywilnym i wojskowym. Maszyny te posiadają niezwykle mocne silniki oraz ogromną przestrzeń ładunkową, co pozwala bez trudu przewozić nawet bardzo duże ilości ładunku. W wielu modelach samolotów, drzwi ładowni są tak duże, że możliwy jest również załadunek maszynowy.

Samoloty towarowe idealnie sprawdzają się w przypadku transportu wielkogabarytowego, kiedy ładowność maszyny jest wykorzystana prawie w pełni. Jednak w przypadku mniejszych ładunków, zastosowanie samolotów towarowych jest nieekonomiczne. Oprócz tego samoloty towarowe potrzebują bardzo długich pasów startowych (różni się to w zależności od wagi ładunku i wielkości samolotu).

W związku z powyższym loty takimi samolotami są możliwe jedynie na głównych lotniskach międzynarodowych, co również wpływa na całą podróż, która w przypadku dłuższych tras może się wydłużać. Należy wówczas przyjąć bardziej kompleksowe podejście do planowania.

PRYWATNY ODRZUTOWIEC

Prywatne odrzutowce to maszyny o wszechstronnym zastosowaniu w lotnictwie. Posiadają kabinę pasażerską oraz luk bagażowy, a także odpowiednie schowki do przewożenia mniejszych ilości ładunku. W ten sposób może być przetransportowany również Państwa ładunek!

W porównaniu do samolotów towarowych, samoloty prywatne mają znacznie mniej przestrzeni ładunkowej. Dodatkowo drzwi prywatnych odrzutowców są przystosowane wyłącznie dla ludzi, a nie do załadunku towarowego, dlatego na pokładzie prywatnego odrzutowca możliwy jest jedynie transport paczek towarowych o ograniczonych wymiarach

Szczególnie dobrze odrzutowce sprawdzają się w przypadku transportu ekspresowego. Małe ilości paczek o niewielkiej wadze, które z łatwością zmieszczą się w prywatnym odrzutowcu mogą być transportowane w bardzo krótkim czasie. Prywatny odrzutowiec jest wówczas z reguły najlepszym rozwiązaniem, także ze względu na swoją elastyczność. Może bowiem lądować na mniejszych lotniskach i dzięki temu znaleźć się bardzo blisko miejsca docelowego, co znacznie skraca czas transportu. 

Jeszcze jeden istotny atut: jeżeli zaistnieje taka potrzeba, kurier pokładowy może lecieć prywatnym odrzutowcem wraz z ładunkiem a tym samym zagwarantować bezpieczeństwo i niezawodność dostawy.

HELIKOPTER TRANSPORTOWY

Helikopter posiada ważny atut, odróżniający go od wszystkich innych samolotów: potrzebuje jedynie odpowiednio dużej, otwartej przestrzeni, aby bezpiecznie wylądować. Wobec tego helikopter może w większości przypadków odebrać swój ładunek bezpośrednio z punktu startowego, a następnie dostarczyć go do miejsca docelowego lub jak najbliżej wskazanego miejsca. Wykorzystanie helikoptera redukuje czasochłonne dojazdy do lotnisk.

Z drugiej strony helikoptery mają bardzo ograniczony zasięg lotu. Stosunkowo krótkie trasy i prędkość osiągana przez helikopter są znacznie mniejsze, niż te które może zaoferować samolot. Z tego względu helikopter sprawdza się tylko w przypadku transportu na stosunkowo krótkich trasach. Ponadto większość popularnych modeli ma także niezwykle ograniczoną pojemność załadunku. Helikoptery są najlepszym rozwiązaniem, kiedy pilnie potrzebny jest ekspresowy transport mniejszej ilości ładunków.

Więcej o transporcie towarowym na pokładzie helikoptera mogą Państwo przeczytać tutaj.

SAMOLOT PASAŻERSKI

Transport na pokładzie samolotu pasażerskiego jest często realizowany przez kuriera pokładowego, który ma ze sobą przewożony ładunek jako bagaż podręczny i osobiście dba o bezpieczeństwo tego transportu. Przesyłka jest zawsze niezawodnie dostarczona do rąk odbiorcy. Ponieważ samolot nie musi być wynajmowany specjalnie na tę okoliczność, koszty całego przedsięwzięcia są znacznie niższe. Fakt, że kurier pokładowy osobiście przewozi daną przesyłkę sprawia, że ​​ten sposób transportu jest popularną opcją w przypadku transportu ważnych dokumentów lub wrażliwych nośników danych.

Jednak transport za pośrednictwem kuriera pokładowego ma zastosowanie tylko wtedy, gdy chcemy przewieźć ładunek o niewielkich gabarytach i małej wadze. Kurier jest bowiem w stanie przetransportować tylko tyle ładunku, ile można zabrać na pokład samolotu pasażerskiego jako bagaż podręczny. Kurier musi dostosować się do obowiązującego regulaminu linii lotniczych, który zabrania przewożenia różnych przedmiotów w bagażu podręcznym.

Ponadto transport samolotem komercyjnych linii lotniczych jest zawsze zależny od aktualnych planów lotów. Dlatego destynacje odległe od głównych lotnisk mogą przysporzyć dodatkowe trudności w trakcie transportu, jak również wydłużyć czas podróży, dlatego pilne ładunki nie sprawdzą się w przypadku tego środka transportu. 

W dobie pandemii koronawirusa istnieje jeszcze jeden negatywny czynnik: wjazd do wielu krajów jest aktualnie znacznie utrudniony. Może się nawet okazać, że konieczna będzie kwarantanna, co spowoduje, że ładunek zostanie dostarczony w znacznie późniejszym terminie.

Więcej o kurierach pokładowych mogą Państwo przeczytać tutaj

TRANSPORT SPECJALNY

Zawsze znajdujemy indywidualne rozwiązanie, również dla nietypowych ładunków. Poniżej chcielibyśmy przedstawić Państwu najpopularniejsze formy transportu specjalnego.

TRANSPORT CIĘŻKICH ŁADUNKÓW

Do transportu ciężkich ładunków wykorzystywane są przede wszystkim potężne i wydajne samoloty cargo o dużej pojemności ładunkowej oraz dużej nośności. Maszyny te charakteryzują się swoją niezawodnością. Na ich pokładzie możemy bezpiecznie przetransportować np. maszyny przemysłowe lub ciężkie ładunki wojskowe. Nasze samoloty są do dyspozycji, zarówno dla klientów biznesowych, jak i osób prywatnych.

Więcej o transporcie ciężkich ładunków możecie Państwo przeczytać tutaj.

TRANSPORT TOWARÓW NIEBEZPIECZNYCH

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA każdego roku aktualizuje przepisy dotyczące towarów niebezpiecznych (ang. Dangerous Goods Regulations DGR). Zgodnie z tymi przepisami niektóre przedmioty lub substancje muszą być przewożone samolotem towarowym – pod żadnym pozorem nie samolotem pasażerskim – zgodnie z zachowaniem surowych norm bezpieczeństwa. Wobec tego proces zatwierdzania takich przewozów jest o wiele bardziej skomplikowany.  

Dla naszych klientów oferujemy bezpieczny transport towary niebezpiecznych. W tym celu od samego początku pozostajemy w ścisłej współpracy z właściwymi organami i dbamy o dokładny opis (tzw. deklarację) Państwa ładunku. W ten sposób zapewniamy bezpieczny i sprawny transport towarów niebezpiecznych.

Więcej o transporcie towarów niebezpiecznych możecie Państwo przeczytać tutaj.

TRANSPORT PRZEDMIOTÓW WARTOŚCIOWYCH

Transport kosztowności, takich jak np. banknoty, sztabki złota czy dzieła sztuki wymaga niezwykłej dyskrecji oraz asysty wyszkolonego personelu ochrony. Dodatkowo przewożone ładunki znajdują się w, zapewnionych przez nas, odpowiednich opakowaniach transportowych. Ładunek pozostaje zabezpieczany dwoma plombami, a zatem wartościowe przedmioty pozostają zamknięte podczas całego transportu.

W naszej ofercie posiadamy również transport ładunków podatnych na uszkodzenia, jak np. dzieła sztuki. Przewożone są one w specjalnie na ten cel zaprojektowanych kontenerach, aby chronić je przed wpływem warunków atmosferycznych, a tym samym przed ich uszkodzeniem.

Więcej o transporcie przedmiotów wartościowych możecie Państwo przeczytać tutaj.

Czarter samolotu towarowego czy dodatkowy ładunek w samolocie pasażerskim?

Alternatywą dla prywatnego czarteru samolotu towarowego jest transport towarów w formie dodatkowego ładunku w samolocie pasażerskim. Pomieszczenie bagażowe w samolocie pasażerskim jest bardzo obszerne i po załadowaniu walizek pasażerów, zostaje dużo wolnej przestrzeni. Właśnie ta dodatkowa przestrzeń jest często wykorzystywana do transportu towarów

Warto jednak wiedzieć, że taki dodatkowy ładunek podlega różnym ograniczeniom:

  • Nie wszystkie towary wolno przewozić w samolocie;
  • Samolot pasażerski nie posiada wystarczająco dużo miejsca na towary ponadgabarytowe i te o niestandardowych wymiarach;
  • Transport liniami komercyjnymi wymaga dłuższego czasu na przygotowanie i jest niemożliwy do realizacji z krótkim wyprzedzeniem czasowym;
  • Nadawca przesyłki musi dostosować się do normalnego rozkładu lotów. Termin transportu nie jest wybierany dowolnie, zaś jako lotniska docelowe wchodzą w rachubę tylko zwykłe lotniska, na które latają rejsowe samoloty pasażerskie. 

Powyższe ograniczenia jasno pokazują, że przewożenie dodatkowego ładunku w samolotach pasażerskich ma sens tylko w przypadku standardowych towarów. Kiedy choćby jeden element transportu jest nietypowy – niezależnie czy jest to rodzaj ładunku, jego waga, tryb pilności zlecenia czy miejsce docelowe – z reguły jedynym rozwiązaniem jest czarter samolotu cargo.

Koszty lotu samolotem cargo 

Cenę transportu cargo można oszacować jedynie po zapoznaniu się z indywidualną sytuacją, ponieważ na cenę ma wpływ zbyt wiele czynników. Najważniejsze kryteria to trasa transportu oraz środek transportu. Równie ważny jest tryb pilności danego zlecenie. W przypadku pilnych zleceń czasami są konieczne loty pozycjonujące, które niosą za sobą dodatkowe koszty. 

W całkowitym kosztorysie istotne są także ewentualne usługi specjalne, jak np. obecność pracowników ochrony lub transport towarów niebezpiecznych. Dodatkowo należy uwzględnić, czy w przypadku lotu samolotem towarowym powinniśmy zająć się również transportem ładunku na lotnisko i czy wobec tego transport na lotnisko ma odbyć się minibusem, ciężarówką czy helikopterem.

Nasi eksperci ds. logistyki są do Państwa dyspozycji przez 24 godziny na dobę przez cały tydzień. Podczas wstępnej konsultacji jesteśmy w stanie przedstawić Państwu orientacyjną cenę.

Korzyści ze współpracy z Deutsche-Privatjet Polska

Czarter transportu towarowego warto zorganizować we współpracy z niezawodnym partnerem, bowiem to w jego ręce powierzamy wartościowe przedmioty i to od niego otrzymujemy obietnicę, że nasza dostawa punktualnie dotrze do celu.

Tym rzetelnym partnerem jest firma Deutsche-Privatjet Polska. Nasze najważniejsze atuty to wieloletnie doświadczenie w logistyce, globalna sieć samolotów oraz podejście zorientowane na rozwiązania, sprawia, że z sukcesem realizujemy transporty towarowe a nasi klienci są usatysfakcjonowani z jakości naszych usług. Wszystkie ładunki docierają do miejsca przeznaczenia punktualnie i bezpiecznie.

Posiadamy międzynarodowy zespół, który włada łącznie 13 językami i jest do Państwa dyspozycji przez całą dobę – nawet w weekendy i święta. W każdej sytuacji i w każdej chwili pomoże Państwu osobisty konsultant, a nie osoba z anonimowego call center.

Czarter samolotu cargo w trzech krokach

Czarter samolotu cargo z Deutsche-Privatjet Polska jest bardzo łatwe. Cały proces to tylko trzy kroki: 

1. KONSULTACJE

Najpierw omówimy z Państwem szczegóły projektu transportowego. Odbywa się to bezpłatnie i nie jest w żaden sposób wiążące. Podczas rozmowy doradzimy, jakie opcje są najkorzystniejsze, a następnie przygotujemy przewidywaną kalkulację kosztów.

2. ORGANIZACJA

Kiedy tylko oferta zostanie przez Państwa zaakceptowana, po stronie klienta nie pozostaje wiele do zrobienia. To my dbamy o uzyskanie niezbędnych zezwoleń i czynimy wszelkie dalsze przygotowania do lotu cargo. Następnie otrzymują Państwo od nas szczegółowy plan transportu. Na koniec po stronie klienta pozostaje dopilnowanie, aby ładunek był gotowy do odbioru w umówionym terminie.

3. LOT CARGO

W dniu lotu odbieramy ładunek w uzgodnionym miejscu i przewozimy na lotnisko. Na życzenie klienta możemy pozostawić w jego rękach przewóz ładunku na lotnisko, gdzie samolot będzie czekał na start. Po załadowaniu ładunku, nasza maszyna może wystartować natychmiast, aby przetransportować ładunek tak szybko jak to możliwe, najkrótszą drogą, do miejsca docelowego. Po wylądowaniu dbamy również o szybki transport do miejsca docelowego, z wyjątkiem sytuacji, gdy ładunek odbierany jest bezpośrednio na lotnisku przez klienta.

CZY MAJĄ PAŃSTWO JESZCZE PYTANIA?

Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji dotyczących wynajmu prywatnego odrzutowca, zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ). 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 24h. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i służymy pomocą. Nasi niezawodni eksperci na życzenie szybko przygotują wycenę lotu prywatnym odrzutowcem. W bardzo krótkim czasie możemy przygotować czarter prywatnego samolotu na dowolne lotnisko oraz spełnić Państwa dodatkowe życzenia.

Czekamy na Państwa kontakt:

CALLBACK
SERVICE
24H BEZPłATNY SERWIS CALLBACK
SERVICE
+48 22 / 39 70 98 4