+++ Koronawirus: Prywatne odrzutowce są nadal dostępne na całym świecie +++

TRANSPORT CHORYCH HELIKOPTEREM SANITARNYM

Transport medyczny śmigłowcem

W sytuacji transferu pacjenta ze szpitala do szpitala, kiedy liczy się każda minuta, transport helikopterem sanitarnym na krótkich odległościach jest opcją spełniającą wszystkie warunki wydajności i wygody. Specjalnie wyposażone helikoptery obejmują szeroki zakres usług, począwszy od lotów sanitarnych pod nadzorem medycznym aż po transporty pacjentów wymagających intensywnej terapii. Przy tym nie ma dla nas znaczenia, czy pacjent ma być przewożony w pozycji siedzącej, czy leżącej: w przypadku każdego transportu wyposażenie śmigłowców sanitarnych jest odpowiednio wcześnie dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Ponieważ większość szpitali ma własne lądowisko dla helikopterów, często możemy dolecieć bezpośrednio do kliniki lub korzystamy z odpowiednich miejsc do lądowania w bezpośrednim sąsiedztwie. Z tego powodu transport naziemny między lotniskiem a szpitalem nie jest konieczny, tym samym znacznie skraca się czas transportu oraz obciążenie dla pacjenta. Naturalnie, aby Państwa wesprzeć, koordynujemy lądowanie śmigłowca sanitarnego w konkretnych obiektach.

wyposażenie helikoptera medycznego

Standardowe wyposażenie śmigłowca sanitarnego obejmuje następujący sprzęt medyczny:

  • nosze podbierakowe z materacem próżniowym i systemem ocieplania pacjenta
  •  plecak ratunkowy ze sprzętem specjalistycznym do pielęgnacji dzieci i niemowląt
  • przenośny respirator do intensywnej terapii oddechowej
  • tlen, zestaw ochrony przed zakażeniami
  • worek samorozprężalny (resuscytator) wraz z rurką intubacyjną oraz pompy odsysające
  •  wielofunkcyjny monitoring do pomiaru EKG, ciśnienia krwi, pulsoksymetrii, kapnografii i pomiaru temperatury
  • bifazowy defibrylator oraz zewnętrzny rozrusznik serca, pompy dozujące i worki infuzyjne ciśnieniowe

Oczywiście, kiedy przygotowujemy transport pacjentów na pokładzie helikoptera sanitarnego, bierzemy pod uwagę stan zdrowia pacjenta oraz poszerzamy standardowe wyposażenie o dodatkowy sprzęt, który jest indywidualnie dobrany do sytuacji pacjenta.

czy mają państwo jeszcze pytania?

Wszystkie informacje dotyczące przebiegu oraz organizacji lotów sanitarnych zebraliśmy dla Państwa w odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania (FAQ).

zapraszamy do kontaktu

Nasi doświadczenie eksperci, dostępni przez 24 godziny na dobę, służą Państwu radą i pomocą oraz znajdą odpowiedź na każde pytanie związane z transportem pacjentów na pokładzie helikoptera sanitarnego. Zapraszamy do kontaktu:

CALLBACK
SERVICE
24H BEZPłATNY SERWIS CALLBACK
SERVICE
+48 22 / 39 70 98 4