+++ Koronawirus: Prywatne odrzutowce są nadal dostępne na całym świecie +++

TRANSPORT CHORYCH HELIKOPTEREM SANITARNYM

Transport medyczny śmigłowcem

Podczas transportu pacjenta ze szpitala do szpitala, kiedy liczy się każda minuta, lot helikopterem sanitarnym jest opcją spełniającą wszystkie warunki wydajności i wygody. Helikopter medyczny sprawdza się najlepiej na krótkich dystansach, zapewniając pacjentowi najszybszy możliwy transport, prosto do celu.

Specjalnie wyposażone helikoptery obejmują szeroki zakres usług, począwszy od lotów sanitarnych w towarzystwie medycznej asysty, aż po transport na noszach dla pacjentów wymagających intensywnej terapii. Przy tym nie ma dla nas znaczenia, czy pacjent ma być przewożony w pozycji siedzącej, czy leżącej: w przypadku każdego transportu wyposażenie śmigłowców sanitarnych jest odpowiednio dostosowywane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Ponieważ większość szpitali ma własne lądowisko dla helikopterów, często nasz śmigłowiec medyczny może wylądować bezpośrednio na terenie kliniki lub korzystać z odpowiednich miejsc do lądowania w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Z tego powodu transport karetką pogotowia między lotniskiem a szpitalem nie jest konieczny, dzięki czemu znacznie skraca się czas transportu oraz minimalizuje obciążenie dla pacjenta. 

WYPOSAŻENIE HELIKOPTERA MEDYCZNEGO

Standardowe wyposażenie śmigłowca sanitarnego obejmuje następujący sprzęt medyczny:

  • Nosze podbierakowe z materacem próżniowym i systemem ocieplania pacjenta;
  • Plecak ratunkowy ze sprzętem specjalistycznym do pielęgnacji dzieci i niemowląt;
  • Przenośny respirator do intensywnej terapii oddechowej;
  • Tlen, zestaw ochrony przed zakażeniami;
  • Worek samorozprężalny (resuscytator) wraz z rurką intubacyjną oraz pompy odsysającej;
  • Wielofunkcyjny monitoring do pomiaru EKG, ciśnienia krwi, pulsoksymetrii, kapnografii i pomiaru temperatury;
  • Bifazowy defibrylator oraz zewnętrzny rozrusznik serca, pompy dozujące i worki infuzyjne ciśnieniowe.

Oczywiście, kiedy przygotowujemy transport pacjentów na pokładzie helikoptera sanitarnego, bierzemy pod uwagę stan zdrowia pacjenta oraz poszerzamy standardowe wyposażenie o dodatkowy sprzęt, który jest indywidualnie dobrany do stanu zdrowia pacjenta.

CZY MAJĄ PAŃSTWO JESZCZE PYTANIA?

Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji dotyczących wynajmu prywatnego odrzutowca, zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ). 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 24h przez 7 dni. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i służymy pomocą. Nasi niezawodni eksperci na życzenie szybko przygotują wycenę lotu śmigłowcem medycznym. W bardzo krótkim czasie możemy przygotować czarter prywatnego samolotu na dowolne lotnisko oraz spełnić Państwa dodatkowe życzenia.

Czekamy na Państwa kontakt:

CALLBACK
SERVICE
24H BEZPłATNY SERWIS CALLBACK
SERVICE
+48 22 / 39 70 98 4