+++ Koronawirus: Prywatne odrzutowce są nadal dostępne na całym świecie +++

SZYBKI I BEZPIECZNY TRANSPORT TOWARÓW NIEBEZPIECZNYCH

Czas czytania: 1 minuta

Transport lotniczy DGR - towary niebezpieczne

transport towarów niebezpiecznych saMoloteM

Przewóz towarów regulowanych przez przepisy DGR (Dangerous Goods Regulations of IATA) wymaga starannego zaplanowania transportu. DGR to zbiór zasad określonych przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych. Zasady te jasno określają, które towary niebezpieczne mogą być transportowane w ruchu lotniczym, w jakich ilościach oraz na jakich warunkach. Zazwyczaj należy w tej sytuacji przestrzegać także przepisy urzędowe oraz regulacje dot. bezpieczeństwa, które nie zezwalają na wysyłkę paczek lub na działania dostawców usług transportowych. Wiele towarów niebezpiecznych nie może być przewożonych samolotem pasażerskim, lecz tylko i wyłącznie samolotem towarowym (Cargo Aircraft Only). Wówczas należy również przestrzegać rygorystycznych zasad dotyczących pakowania i oznakowania paczek do wysyłki.                                                                                                                                 

deklaracja przewozowa w przypadku transportu dgr

W przypadku transportu towarów niebezpiecznych drogą powietrzną wymagana jest deklaracja przewozowa. Należy w niej podać m.in. następujące informacje:

  • numer ONZ (podzielony na grupy od 1 do 9)
  • dokładne oznaczenie substancji niebezpiecznej w języku angielskim
  • ilość netto towarów niebezpiecznych przeznaczonych do transportu
  • klasę zagrożenia
  • grupę pakowania
  • instrukcję pakowania

W przypadku transportu lotniczego niektórych towarów DGR nadawca musi również dodatkowo podać numer telefonu alarmowego, pod którym w razie potrzeby można się z nim skontaktować przez całą dobę. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie przewozów towarów niebezpiecznych DGR posiadamy specjalistyczną wiedzę, jak wypełnić deklarację wysyłkową dla każdego towaru tej kategorii. Codziennie, przez 24 godziny na dobę, pod naszym numerem telefonu, jesteśmy do Państwa dyspozycji, jak również mogą do nas dzwonić przedstawiciele stosownych urzędów. Potrafimy kompetentnie odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące transportu towarów niebezpiecznych.

transport towarów niebezpiecznych z pomocą DEUTSCHE-PRIVATJET

W celu wytworzenia różnych produktów końcowych w przemyśle elektronicznym, chemicznym i motoryzacyjnym, transportujemy szybko, bezpiecznie i niezawodnie drogą powietrzną towary niebezpieczne jak np. baterie litowe, poduszki powietrzne, wybuchowe środki chemiczne oraz inne produkty niebezpieczne. W ścisłej współpracy z właściwymi organami wydającymi stosowne zezwolenia, przygotowujemy dla Państwa lotniczy transport produktów DGR, który spełnia wszystkie zasady bezpieczeństwa, a dzięki temu towary zostaną przewiezione szybko i bezpiecznie do miejsca docelowego. Gwarantujemy, że Państwa produkty niebezpieczne DGR otrzymają starannie przygotowaną deklarację oraz stosowne opakowania.

czy mają państwo jeszcze pytania?

Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ). Tam przygotowaliśmy wyczerpujące odpowiedzi na pytania związane z organizacją oraz przebiegiem czarteru transportowego, zadawane przez naszych klientów.

zapraszamy do kontaktu

Czy chcą Państwo przetransportować laboratoryjne środki chemiczne, baterie, koncentratory tlenu, materiały wybuchowe, materiały radioaktywne lub inne towary niebezpieczne? Nasz kompetentny zespół Deutsche-Privatjet jest do Państwa dyspozycji codziennie, przez 24 godziny na dobę. Zapraszamy do kontaktu:

CALLBACK
SERVICE
24H BEZPłATNY SERWIS CALLBACK
SERVICE
+48 22 / 39 70 98 4