+++ Koronawirus: Prywatne odrzutowce są nadal dostępne na całym świecie +++

FAQ - Loty medyczny

Jakie wyposażenie posiadają ambulansy lotniczego pogotowia ratunkowego?

Wszystkie ambulansy pogotowia lotniczego posiadają specjalny sprzęt medycyny intensywnej, który jest porównywalny do wyposażenia medycznego w szpitalach. Podstawowy sprzęt medyczny zostaje uzupełniony o specjalistyczny sprzęt medyczny, który jest niezbędny podczas danego lotu. Ta elastyczność w działaniu zapewnia w każdej chwili kompleksową opiekę nad pacjentem.

Jak szybko można zorganizować lot ambulansem lotniczego pogotowia ratunkowego?

Loty ambulansem lotniczego pogotowia ratunkowego oraz repatriacje z zagranicy mogą być zorganizowane z wyjątkowo niewielkim wyprzedzeniem. Od udzielenia zlecenia do startu samolotu odrzutowego lotniczego pogotowia ratunkowego, mija często tylko jedna godzina.

Jest to możliwe, ponieważ loty lotniczego pogotowia ratunkowego są traktowane priorytetowo w procesie urzędowych postępowań w sprawie o wydanie zezwoleń a specjalnie wyszkolone ekipy medyczne są w ciągłej gotowości.

Ile kosztuje lot samolotem odrzutowym lotniczego pogotowia ratunkowego?

Koszt lotu samolotem odrzutowym lotniczego pogotowia ratunkowego zależy od wielu czynników. Oprócz zakresu niezbędnej opieki medycznej dla pacjenta, duża rolę odgrywa trasa lotu, zastosowany typ samolotu oraz lotnisko docelowe. My opracujemy jednak zawsze najekonomiczniejsze rozwiązanie dla Państwa transportu medycznego - bez kompromisów przy opiece nad pacjentem.

Czy są możliwe repatriacje z zagranicy?

Repatriacje z zagranicy są możliwe w każdej chwili i z każdego państwa. Przy tym nie ma to znaczenia, czy pacjent znajduje się w turystycznie dobrze rozwiniętym regionie, czy też w  ekonomicznie słabo rozwiniętym rejonie. Organizujemy całą repatriacje na drodze powietrznej i przejmujemy na życzenie również koordynacje transferów naziemnych, biorąc pod uwagę wszelkie zmienne transportu.

Czy podczas lotu ambulansem lotniczego pogotowia ratunkowego jest obecny lekarz?

Każdy lot samolotem odrzutowym lotniczego pogotowia ratunkowego odbywa się w towarzystwie lekarza z długoletnim doświadczeniem zawodowym i jego asystenta. Dobór lekarza zależy zawsze od obecnej choroby pacjenta. Na życzenie, transportowi chorego samolotem odrzutowym lotniczego pogotowia ratunkowego będzie towarzyszył personel medyczny, który mówi językiem pacjenta.

Czy lot jest możliwy dla wszystkich pacjentów?

Ambulansem lotniczego pogotowia ratunkowego mogą lecieć prawie wszyscy pacjenci, od poszkodowanych turystów po pacjentów z oddziału intensywnej opieki medycznej. Tylko niektóre zachorowania utrudniają transport drogą lotniczą, jednak go nie uniemożliwiają. W celu dopasowania lotu oraz medycznej opieki, dla dobra pacjenta przed lotem konieczne jest sprawozdanie medyczne. Na podstawie tej dokumentacji odbywa się badanie zdolności pacjenta do transportu, dobór personelu medycznego i plan lotu ambulansem lotniczego pogotowia ratunkowego.

W razie braku sprawozdania medycznego lub jego istnienia w języku obcym, opracujemy indywidualne rozwiązanie. Jeżeli zdrowie pacjenta zależy od niezwłocznego transportu samolotem, formalności nie stanowią dla nas żadnej przeszkody.

Jakie dokumenty należy przedłożyć?

W zależności od trasy lotu medycznego obok dokumentów do medycznych wyjaśnień, konieczne mogą być również dalsze dokumenty dla podróżnych, np. Wiza dla pacjenta i jego osób towarzyszących. Jeżeli było by to konieczne w Państwa przypadku, poinformujemy o tym Państwa oraz chętnie pomożemy w uzyskaniu niezbędnych dokumentów.

Z nasza pomocą wizę można uzyskać w ciągu zaledwie kilku godzin. Wiza nie stanowi zatem żadnych przeszkód w razie transportu chorych samolotem lotniczego pogotowia ratunkowego.

Czy istnieją alternatywy do lotów samolotami lotniczego pogotowia ratunkowego?

Do transportu pacjentów wymagających intensywnej opieki medycznej oprócz ambulansów lotniczego pogotowia ratunkowego zastosowane mogą być również tzn. PTCs (Patient Transport Compartments), czyli specjalne przedziały dla pacjentów w samolotach liniowych.

Te przedziały, które są dostępne w ograniczonej liczbie linii lotniczych, umożliwiają transport pacjentów OIOM-u samolotami liniowymi pod opieką medycyny intensywnej o niskich kosztach.

Chętnie doradzimy Państwu podczas wyboru najlepszego i najekonomiczniejszego rodzaju transportu dla pacjenta i jesteśmy do Państwa dyspozycji podczas realizacji całego transportu medycznego.

Kto jest odpowiedzialny za transport naziemny do samolotu odrzutowego lotniczego pogotowia ratunkowego?

Na Państwa życzenie chętnie skoordynujemy wszelkie konieczne transporty naziemne odpowiednimi pojazdami. Niezależnie od tego, czy to transport na leżąco w taksówce, karetką lub sanitarką, my opracujemy w bardzo krótkim czasie odpowiedni rodzaj transportu naziemnego, który optymalnie dostosujemy do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Transport do kliniki lub na lotnisko jest ponadto możliwy śmigłowcem – w Niemczech oraz we wszystkich innych krajach.

Czy krewni mogą towarzyszyć transportowi chorych?

Krewni lub przyjaciele pacjenta mogą towarzyszyć podczas transportu medycznego w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Krewni zazwyczaj towarzyszą pacjentowi podczas lotów samolotem lotniczego pogotowia ratunkowego. W niektórych ambulansach powietrznych możliwe są również większe grupy osób towarzyszących – również wtedy, kiedy pacjent jest pod intensywną opieką medyczną.

CALLBACK
SERVICE
24H BEZPłATNY SERWIS CALLBACK
SERVICE
+48 22 / 39 70 98 4