+++ Koronawirus: Prywatne odrzutowce są nadal dostępne na całym świecie +++

TRANSPORT CHORYCH NA POKŁADZIE SAMOLOTU PASAŻERSKIEGO

W zależności od stanu zdrowia pacjenta możemy zaoferować Państwu transport chorego na pokładzie liniowego samolotu pasażerskiego w trzech opcjach: w pozycji siedzącej z medyczną opieką, w pozycji leżącej dla pacjentów w stabilnym stanie oraz w pozycji leżącej dla pacjentów wymagających intensywnej terapii.

TRANSPORT w pozycji siedzącej wraz z medyczną opieką podczas lotu

Transport w pozycji siedzącej jest najbardziej odpowiedni dla pasażerów bez ostrych stanów zapalnych i zachorowań, którzy jednak z powodu swoich chorób przewlekłych muszą latać liniowym samolotem pasażerskim w towarzystwie lekarza lub doświadczonego opiekuna. W tym celu oferujemy usługę medycznej opieki w samolocie (zwaną także Medical Escort). Polega ona na tym, że personel medyczny podróżuje w bezpośrednim sąsiedztwie pasażera i jest w stałej gotowości, aby zależnie od stanu zdrowia pacjenta i potrzeby, zareagować przy pomocy odpowiedniego sprzętu.  Na życzenie, lekarz może również towarzyszyć pacjentowi podczas transportu na pokładzie liniowego samolotu pasażerskiego oraz w innych okolicznościach.

TRANSPORT w pozycji leżącej dla pacjentów w stabilnym stanie

W przypadku pacjentów w stabilnym stanie medycznym, którzy nie wymagają nagłego leczenia medycznego podczas lotu, transport pacjentów na pokładzie liniowego samolotu pasażerskiego, jest cenowo korzystną alternatywą wobec odrzutowca sanitarnego. W tym celu, w kabinie pasażerskiej, wbudowywane są specjalne nosze, tzw. stretcher, i oddzielone przez zasłonę w celu ochrony prywatności. Zespół medyczny towarzyszy w trakcie transportu chorego na pokładzie samolotu pasażerskiego, i zapewnia możliwie najlepszą opiekę medyczną. Osoby towarzyszące mogą lecieć w bezpośrednim sąsiedztwie pacjenta i cieszyć się pełnym komfortem podczas lotu. Transporty pacjentów na pokładzie liniowych samolotów pasażerskich są dostępne na całym świecie i na różnych trasach.

Czas przygotowania do medycznego transferu powrotnego wynosi zwykle od jednego do dwóch dni. Jeżeli transport powrotny jest wymagany w ciągu krótkiego czasu, jedynym zalecanym środkiem transportu jest transport chorego na pokładzie odrzutowca sanitarnego. W większości przypadków jest to możliwe nawet tego samego dnia.

TRANSPORT leżący dla pacjentów wymagających intensywnej terapii

W przypadku niektórych lotów długodystansowych możliwe jest również przetransportowanie pacjentów wymagających intensywnej terapii i podłączonych do respiratora, w specjalnie opracowanym do tego celu module. Jest to tzw. przedział do transportu pacjenta (ang. PTC – Pacjent Transport Compartment). Tworzy on zamknięty obszar wewnątrz samolotu pasażerskiego. W PTC znajduje się wystarczająco dużo miejsca dla pacjenta, który leży na specjalnej kanapie transportowej oraz dla zespołu medycznego, który mu towarzyszy. Medyczny sprzęt niezbędny do intensywnej terapii pozwala zagwarantować specjalistyczną opiekę ciężko chorym pacjentom podróżującym w PTC.

Jednak, aby zrealizować tego rodzaju transport chorego na pokładzie samolotu pasażerskiego potrzeba znacznie więcej czasu. Jest to związane z faktem, że transport pacjentów wymagających intensywnej terapii jest często priorytetowy ze wzgl. na konieczność szybkiej reakcji. Z tego względu zdarza się często, że transport pacjenta leżącego na pokładzie samolotu pasażerskiego nie jest możliwy. Wówczas transport chorego odrzutowcem sanitarnym jest szybką i prostą w realizacji alternatywą.

czy mają państwo jeszcze pytania?

Dalsze, wyczerpujące informacje dotyczące lotów sanitarnych oraz transferów z zagranicy zebraliśmy dla Państwa w odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania (FAQ).

zapraszamy do kontaktu

Nasz zespół doświadczonych ekspertów służy Państwu radą i pomocą 24 godziny na dobę, na życzenie sporządzi również bezpłatną kalkulację kosztów dotyczącą Państwa zapytania. Zapraszamy do kontaktu:

CALLBACK
SERVICE
24H BEZPłATNY SERWIS CALLBACK
SERVICE
+48 22 / 39 70 98 4