+++ Koronawirus: Prywatne odrzutowce są nadal dostępne na całym świecie +++

TRANSPORT CHORYCH NA POKŁADZIE SAMOLOTU PASAŻERSKIEGO

W zależności od stanu zdrowia pacjenta możemy zaoferować Państwu trzy różne formy transportu osoby chorej na pokładzie liniowego samolotu pasażerskiego: 

  • W pozycji siedzącej w klasie biznes w towarzystwie opieki medycznej; 
  • Na noszach - w pozycji leżącej dla pacjentów w stabilnym stanie zdrowia;
  • Na noszach - w pozycji leżącej dla pacjentów wymagających intensywnej terapii.

TRANSPORT W POZYCJI SIEDZĄCEJ WRAZ Z MEDYCZNĄ OPIEKĄ PODCZAS LOTU

Transport w pozycji siedzącej jest najbardziej odpowiedni dla pacjentów bez ostrych stanów zapalnych i ciężkich chorób, którzy jednak z powodu swoich dolegliwości wymagają transportu na pokładzie samolotu pasażerskiego w towarzystwie lekarza lub doświadczonego opiekuna. 

Oferujemy medyczną asystę w samolocie (ang. Medical Escort). Polega ona na tym, że personel medyczny podróżuje z pacjentem i jest w stałej gotowości, aby zależnie od stanu zdrowia chorego i jego potrzeb, zareagować przy pomocy odpowiednich narzędzi medycznych. Na życzenie, lekarz może towarzyszyć pacjentowi zarówno podczas transportu na pokładzie liniowego samolotu pasażerskiego, jak i w innych okolicznościach.

LOT NA NOSZACH DLA PACJENTÓW W STABILNYM STANIE ZDROWIA

W przypadku pacjentów o stabilnym stanie zdrowia, którzy nie wymagają pilnego leczenia podczas lotu, transport pacjentów na pokładzie samolotu pasażerskiego jest cenowo korzystniejszą alternatywą w porównaniu z transportem odrzutowcem sanitarnym.

W kabinie pasażerskiej wbudowywane są specjalne nosze (ang. stretcher), które zostają oddzielone zasłoną od reszty pokładu w celu ochrony prywatności. Zespół medyczny towarzyszy choremu na pokładzie samolotu pasażerskiego i zapewnia możliwie najlepszą opiekę medyczną.

Osoby towarzyszące mogą przebywać w pobliżu pacjenta i również cieszyć się komfortowymi warunkami podczas lotu. Bardzo często transport pacjentów na noszach w samolocie odbywa się w klasie biznes. Transport pacjentów na pokładzie pasażerskich samolotów jest dostępny na całym świecie i na różnych trasach.

Czas przygotowania do powrotnego lotniczego transportu medycznego wynosi zwykle od jednego do dwóch dni. Jeżeli transport powrotny jest bardziej pilny, zalecanym środkiem transportu jest transport chorego na pokładzie odrzutowca medycznego. W większości przypadków jest to możliwe nawet tego samego dnia.

TRANSPORT NA NOSZACH W SAMOLOCIE DLA PACJENTÓW WYMAGAJĄCYCH INTENSYWNEJ TERAPII

W przypadku niektórych lotów długodystansowych możliwy jest również transport pacjentów wymagających intensywnej terapii i podłączonych do respiratora w specjalnie opracowanych do tego celu warunkach.

Tworzony jest tzw. przedział do transportu pacjenta (ang. PTC – Pacjent Transport Compartment), czyli zabudowany przedział na pokładzie samolotu pasażerskiego. W PTC znajduje się wystarczająco dużo miejsca dla pacjenta, który leży na specjalnych noszach transportowych oraz dla zespołu medycznego, który mu towarzyszy. Medyczny sprzęt niezbędny do intensywnej terapii pozwala zagwarantować specjalistyczną opiekę ciężko chorym pacjentom podróżującym w PTC.

Jednak, aby zrealizować tego rodzaju transport chorego na pokładzie samolotu pasażerskiego potrzeba znacznie więcej czasu. Warto pamiętać, że transport pacjentów wymagających intensywnej terapii jest często bardzo pilny i wymaga szybkiej reakcji. Dlatego bardzo często ze względu na ograniczenia czasowe, transport pacjenta na noszach na pokładzie samolotu pasażerskiego nie jest możliwy. Wówczas transport chorego prywatnym odrzutowcem sanitarnym jest najszybszą w realizacji alternatywą.

CZY MAJĄ PAŃSTWO JESZCZE PYTANIA?

Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji dotyczących wynajmu prywatnego odrzutowca, zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ). 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 24h przez 7 dni w tygodniu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Nasi niezawodni eksperci na życzenie szybko przygotują wycenę lotu medycznego. Możemy przygotować transport medyczny w samolocie pasażerskim na dowolne lotnisko oraz spełnić Państwa dodatkowe życzenia.

Czekamy na Państwa kontakt:

CALLBACK
SERVICE
24H BEZPłATNY SERWIS CALLBACK
SERVICE
+48 22 / 39 70 98 4