+++ Koronawirus: Prywatne odrzutowce są nadal dostępne na całym świecie +++

FAQ - Czarter samolotowy

Jakie zalety ma prywatny odrzutowiec?

Zastosowanie prywatnego odrzutowca łączy w sobie szereg zalet w porównaniu do lotów linowych. Prywatne loty czarterowe są dostosowane do Państwa indywidualnego planu podroży. Czas lotu i miejsca docelowe mogą być dowolnie dopasowane i odpowiadają tym samym Państwa potrzebom. Do tej elastyczności dochodzi wysoki komfort podroży. Ten zaczyna się już podczas odprawy bez kolejek, co pozwala Państwu na delektowanie się podrożą odpoczywając lub przygotowując się na spotkania w świetnie wyposażonym odrzutowcu biznesowym.

Ile kosztuje czarter prywatnego samolotu?

Wynajem prywatnego odrzutowca nie koniecznie musi być drogi. Są bowiem różnorodne modele samolotów, które wyróżniają się wyjątkowo dobrym stosunkiem cen do świadczeń i są z tego powodu często stosowane.

Dla szczegółowej kalkulacji Państwa zapytania o lot zachęcamy do telefonicznego kontaktu z nami, skorzystanie z naszego formularza kontaktowego lub wysłanie do nas e-maila.

W ciągu kilku minut możemy obliczyć wytyczoną trasę lotu, znajdując oczywiście zawsze najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, a to przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę.

Czy samolot odrzutowy jest bezpieczny?

Wszystkie prywatne samoloty używane przez nas podlegają kompleksowej, ciągłej i ścisłej kontroli przez właściwe organy i instytucje. Do tego prawnie zobowiązane są wszystkie przedsiębiorstwa żeglugi powietrznej.   

W lotnictwie ogólnie przyjęte plany serwisów technicznych są konsekwentnie przestrzegane.

Ponadto odbywają się regularne, niezaplanowane kontrole, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.

Współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi przewoźnikami lotniczymi, którzy posiadają wszystkie niezbędne licencje i przestrzegają przepisy oraz wytyczne nadzoru lotniczego.

Jak mogę zarezerwować czarter samolotu?

Doradcy firmy Deutsche-Privatjet stoją do Państwa dyspozycji odnośnie szczegółowej porady. To oczywiście bezpłatnie i bez zobowiązań. Do zawarcia umowy o czarter dochodzi dopiero poprzez podpisanie pisemnej oferty.

 

Jaki samolot powinienem zarezerwować?

Wyszukamy dla Państwa najodpowiedniejsze i najekonomiczniejsze rozwiązanie z pośród dużej ilości rożnych typów i segmentów samolotów, od jednosilnikowych samolotów sportowych, aż po samoloty pasażerskie dla VIP-ów. Chenie będziemy do Państwa dyspozycji podczas podjęcia decyzji i doradzimy Państwu kompetentnie i neutralnie.

Jak mogę zapłacić za czarter prywatnego odrzutowca?

Indywidualny lot czarterowy mogą Państwo zapłacić przelewem bankowym, kartą kredytowa lub gotówką. Proszę zwrócić uwagę na to, że przy płatności kartą kredytową mogą powstać niemałe opłaty ze strony instytucji kredytowych. Pełna kwota rachunku do zapłaty z reguły musi wpłynąć na nasze konto przed lotem.

Czy są jakieś ukryte koszty?

Nie, nie ma. Wszystkie koszty zostaną Państwu przedstawione przed rozpoczęciem lotu. Wszelkie podatki i opłaty są zawsze uwzględnione w naszych cenach.

Gdzie odbędzie się odprawa mego lotu prywatnym odrzutowcem?

Podroż prywatnym samolotem rozpoczyna się wyjątkowo komfortowo już na lotnisku. Odprawa dla Państwa odbywa się bowiem na General Aviation Terminal (GAT), z dala od zgiełku na regularnym terminale. Te terminale dla lotów służbowych znajdują się z reguły w bezpośrednim sąsiedztwie głównego terminalu i są frekwentowane tylko przez klientów lotnictwa ogólnego, czyli klientów, którzy nie lecą liniami rejsowymi lub czarterowymi.

GATs oferują niepowtarzalny klimat, wyjątkowy komfort oraz szybki dostęp do Państwa prywatnego samolotu.

Kontrole bezpieczeństwa na terminalach GAT podlegaj tym samym normom, jakie obowiązują na zwykłych terminalach. Ze względu na mała liczbę pasażerów, odprawa na nich odbywa się w bardzo krótkim czasie.

Droga z parkingu do samolotu na większości terminali General Aviation Terminal zajmuje do 15 minut. Ponadto zostaną Państwo odebrani osobiście przez załogę prywatnego odrzutowca.

Na wielu małych lotniskach bez GAT nie obywają się ogólnie przyjęte kontrole i można niezwłocznie udać się na pokład samolotu w towarzystwie pilotów.

Czy podczas lotu jest catering?

Na pokładzie Państwa prywatnego odrzutowca możemy dostosować catering do Państwa indywidualnych życzeń. Prosimy o poinformowanie nas z wyprzedzeniem o Państwa preferencjach. Możliwe są oczywiście również specjalne dania, takie jak dania wegetariańskie, wegańskie lub żywności koszerna.

Czy mogę palić w prywatnym odrzutowcu?

Tak, w wybranych samolotach palenie jest dozwolone. Większa cześć przez nas stosowanych prywatnych samolotów, to samoloty przeznaczone dla niepalących. Prosimy zwrócić się do nas, abyśmy mogli uwzględnić ten punkt przy Państwa rezerwacji. Chętnie zadbamy o organizację przez Państwa preferowanych wyrobów tytoniowych.

Czy na pokładzie prywatnego odrzutowca jest toaleta?

W małych samolotach o napędzie śmigłowym i w niektórych odrzutowcach nie ma urządzeń sanitarnych lub są one ograniczone, ponieważ jednostki te są stosowane na lotach krótko- lub średniodystansowych. Prosimy zwrócić się do nas, aby omówić tą kwestię przed odlotem.

Czy moje dzieci mogą samodzielnie podróżować prywatnym odrzutowcem?

Jest to możliwe po konsultacji z doradcą firmy Deutsche-Privatjet. Na życzenie zapewnimy doświadczonych i kompetentnych opiekunów, którzy zaopiekują się Państwa dzieckiem podczas lotu.

Czy moje zwierze domowe może podróżować ze mną w odrzutowcu?

Oczywiście, Państwa zwierzęta domowe mogą podróżować w kabinie. Prosimy poinformować nas o tym, abyśmy mogli na czas zaaranżować wszystko, co do tego celu jest potrzebne.

Co się stanie jak się spóźnię na lot?

Załoga dostosuje się oczywiście do Państwa harmonogramu, ponieważ mamy tu do czynienia z lotem wykonywanym ekskluzywnie dla Państwa. W razie spóźnienia prosimy o krótki kontakt z doradcą firmy Deutsche-Privatjet lub z załoga, aby w razie potrzeby dostosować dalszy przebieg Państwa podroży do Państwa wskazówek.

Z ilu osób składa się załoga prywatnego samolotu?

Liczba członków załogi zależy od rodzaju zastosowanego samolotu. Podczas lotu samolotem sportowym lub małym samolotem turbośmigłowym, zazwyczaj jeden zawodowy pilot gwarantuje bezpieczny lot. Na pokładzie większości odrzutowców do Państwa dyspozycji jest dwóch zawodowych pilotów oraz ewentualnie personel pokładowy.  

Oczywiście mogą Państwo na życzenie w niemal każdym samolocie domówić dodatkowy personel pokładowy.   

Z jakim najmniejszym wyprzedzeniem mogę zmienić plan lotu?

Mogą Państwo oczywiście w każdej chwili zmienić plan lotu, nawet będąc już w powietrzu, ponieważ jest to ekskluzywny lot czarterowy. Prosimy w tym celu po prostu skontaktować się z Państwa doradcą firmy Deutsche-Privatjet.

Chciałbym chętnie zabrać ze sobą moje narty, kije golfowe lub inne nieporęczne bagaże.

W zależności od wybranego typu maszyny lotniczej można oczywiście przewozić sprzęt narciarski, golfowy lub bagaże specjalne. Prosimy o poinformowanie nas o chęci zabrania ze sobą takich ładunków. My opracujemy wtedy dla Państwa najlepsze rozwiązanie.

CALLBACK
SERVICE
24H BEZPłATNY SERWIS CALLBACK
SERVICE
+48 22 / 39 70 98 4