+++ Koronawirus: Prywatne odrzutowce są nadal dostępne na całym świecie +++

Ile kosztuje transport medyczny samolotem?

Poważny wypadek, nagła choroba lub przewiezienie pacjenta do innego szpitala: z wielu powodów transport pacjenta może okazać się konieczny. W rozlicznych sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest transport chorego na pokładzie samolotu, ponieważ lot jest najszybszym i najbardziej przyjaznym środkiem transportu dla pacjenta.

W celu zapewnienia pacjentowi jak najlepszej opieki podczas podróży powrotnej, wszystkie samoloty zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. Natomiast doświadczony personel lotniczy jest gwarantem optymalnej kontroli stanu zdrowia chorego.

Nasze wieloletnie doświadczenie w dziedzinie transportu pacjentów drogą lotniczą sprawia, że jesteśmy natychmiast dyspozycyjni i w bardzo krótkim czasie możemy podstawić samolot medyczny do planowanego transferu pacjenta. Oprócz kwestii organizacyjnych istotna jest kwestia kosztów przewiezienia pacjenta.

Z jakimi kosztami związany jest transport chorego?

Zasadniczo trudno jest udzielić ogólnej odpowiedzi na pytanie dotyczące jednolitego cennika międzynarodowy lotniczy transport medyczny, ponieważ na ostateczne ceny wpływają różne czynniki, a zatem różnią się one w zależności od przypadku. Poniżej wymieniliśmy punkty, które mają decydujące znaczenie przy kalkulacji:

Stan zdrowia pacjenta

W zależności od stanu pacjenta należy indywidualnie dopasować sprzęt medyczny do jego potrzeb. Ponadto należy podjąć decyzję, czy transport ma odbywać się na pokładzie samolotu pasażerskiego, samolotu sanitarnego czy helikoptera medycznego. Sporządzenie kalkulacji cenowej obejmuje również możliwość tzw. lotu na poziomie morza (see level flight), co oznacza, że ciśnienie w kabinie odpowiada ciśnieniu powietrza na ziemi.

Tryb pilny w przypadku transportu pacjenta: w każdej chwili jesteśmy w stanie zorganizować również konieczny transfer z bardzo niewielkim wyprzedzeniem czasowym. Samoloty realizują swoje loty właściwie non-stop. Lokalizacja odrzutowca medycznego na lotnisku w pobliżu rozpoczęcia nowego zlecenia często umożliwia znaczne obniżenie kosztów, ponieważ oszczędzamy czas i pieniądze związane z dodatkowym transferem na dane lotnisko.

Osoby towarzyszące na pokładzie samolotu

Podczas transportu powrotnego, wielu pacjentów potrzebuje wsparcia bliskich im osób, takich jak członkowie rodziny czy przyjaciele. Zazwyczaj możemy bezpłatnie zabrać na pokład jedną osobę towarzyszącą. Oczywiście lot z większą liczbą osób jest również możliwy, niemniej ma to wpływ na całościową cenę lotu sanitarnego, ponieważ może zaistnieć konieczność wynajęcia większego samolotu.

Dystans podróży

Odległość między miejscem startu a miejscem docelowym jest decydującym czynnikiem przy wyliczaniu ceny: im krótszy dystans do pokonania, tym zazwyczaj niższe koszty.

Transport karetką pogotowia

Aby jak najmniej narażać pacjenta na dodatkowy stres i obciążenie, dbamy nie tylko o zorganizowanie odrzutowca sanitarnego ale chętnie zatroszczymy się również o niezbędny transport naziemny na lotnisko oraz do szpitala. Odległość do pokonania, którą ma karetka w zależności od tego gdzie przebywa pacjent, jest również czynnikiem, który wpływa na wysokość kosztów.

Na podstawie powyższych wskaźników podstawiamy odrzutowiec sanitarny, który jest dostosowany do Państwa potrzeb oraz przedstawiamy indywidualną kalkulację i wycenę.

Czy istnieje możliwość pokrycia kosztów przez firmę ubezpieczeniową?

Warto upewnić się z wyprzedzeniem, czy firma ubezpieczeniowa pokryje koszty transportu pacjenta do kraju. Decyzja zależy od tego, czy transport chorego jest uzasadniony z medycznego punktu widzenia, czy jest konieczny z medycznego punktu widzenia.
Z transportem powrotnym, który jest konieczny z medycznego punktu widzenia mamy do czynienia wtedy, gdy jest on niezbędny, aby pacjent powrócił do zdrowia. Oznacza to, że w miejscu w którym zachorował lub doznał wypadku zapewniona opieka medyczna jest niewystarczająca. W takiej sytuacji z tytułu zagranicznego ubezpieczenia zdrowotnego pokrywane są koszty transportu repatriacyjnego do kraju.

Z medycznym transportem repatriacyjnym, który jest uzasadniony z medycznego punktu widzenia, mamy do czynienia, gdy powrót do domu przyspieszyłby proces powrotu do zdrowia mając na uwadze aspekty psychologiczne. W takiej sytuacji jednak koszty pokrywa niewiele firm ubezpieczeniowych. Przed wykupieniem zagranicznego ubezpieczenia zdrowotnego należy zawsze dokładnie zapoznać się z warunkami, aby ustalić, czy ubezpieczenie obejmuje transport medyczny zarówno w przypadkach medycznie koniecznych, jak i w przypadkach medycznie uzasadnionych.

Jeżeli zdarzy się, że proces decyzyjny ze strony firmy ubezpieczeniowej trwa zbyt długo lub pokrycie kosztów okaże się niemożliwe, zapraszamy do kontaktu z firmą Deutsche-Privatjet Polska. Służymy pomocą, aby sprawnie i bezpiecznie zorganizować transport powrotny pacjenta.

CZY MAJĄ PAŃSTWO JESZCZE PYTANIA?

Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji dotyczących wynajmu prywatnego odrzutowca, zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ). 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 24h. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i służymy pomocą. Nasi niezawodni eksperci na życzenie szybko przygotują wycenę lotu prywatnym odrzutowcem. W bardzo krótkim czasie możemy przygotować czarter prywatnego samolotu na dowolne lotnisko oraz spełnić Państwa dodatkowe życzenia.

Czekamy na Państwa kontakt:

CALLBACK
SERVICE
24H BEZPłATNY SERWIS CALLBACK
SERVICE
+48 22 / 39 70 98 4